Futboll

Fenerbahçe nis bisedimet me mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës

Drejtuesit e Fenerbahçes i kanë nisur bisedimet me mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës, Fidan Alitin, ka raportuar të hënën “ajansspor”.

Mbrojtësi 26-vjeçar është pjesë e skuadrës së Kalmarit të Suedisë dhe ka kontratë deri në fund të vitit 2022.

Ndikim në këtë fillim-bisedimesh ka pasur edhe Vedat Muriqi, i cili është pyetur për Alitin.

Qendërmbrojtësi luan rol të rëndësishëm edhe në fazën defensive të përfaqësueses së Kosovës, me të cilën që nga viti 2017 ka luajtur 21 ndeshje.

Fidan Aliti më herët karrierë ka bërë edhe në Shqipëri, Kroaci, Moldavi dhe Zvicër.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI