Lajme

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri

Ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

 

Sot do të përballen Ukraina dhe Austria. Kombëtarja e Ukrainës dhe ajo e Austrisë do të zhvillojnë sot ndeshjen e fundit në kuadër të fazës së grupeve nga ora 18:00, raporton lajmi.net. Ukraina e nisi me humbje “Euro 2020” nga Holanda, por më pas mposhti Maqedoninë dhe tani ka tri pikë të grumbulluara, përcjell albinfo.ch.

Austira e nisi me fitore Kampionatin Evropian, pasi mposhti Maqedoninë në ndeshjen e parë, ndërsa u mposht në ndeshjen e dytë nga Holanda, dhe ka tre pikë pas dy ndeshjeve të para.

Kjo ndeshje do të jetë përcaktuese për skuadrën që e siguron kualifikimin nga vendi i dytë dhe për atë që do të mbetet në vend të tretë, por ende me shpresë për kualifikim.

Formacioni i mundshëm i Ukrainës:  Bushchan; Karavayev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Shaparenko, Stepanenko, Zinchenko; Yarmolenko, Yaremchuk, Malinovskiy.

Formacioni i mundshëm i Austrisë:  Bachmann; Dragovic, Alaba, Hinteregger; Lainer, Laimer, Schlager, Sabitzer, Ulmer; Kalajdzic, Arnautovic


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI