Sport

Formacionet zyrtare, Irlandë e Veriut – Kosovë: Giresse me disa befasi

Kosova është mysafire e Irlandës së Veriut në takimin që fillon në ora 18:00, e që luhet në kuadër të Ligës C, Grupit të 2-të.

Dardanët për këtë ndeshje do të kenë mungesën e Amir Rrahmanit që është i lënduar, derisa pjesë e skuadrës (të konfirmuar më herët) nuk do të jenë as Mërgim Vojvoda, Leart Paqarada dhe Shkëlqim Vladi.

Përzgjedhësi Alain Giresse ka vendosur që për këtë ndeshje të luajë me Aro Muric në portë, ndërsa mbrojtja i është befasuar Florent Hadërgjonajt, Betim Fazlijit, Fidan Alitit dhe Donat Rrudhanit.

Në mesfushë do të jenë treshja, Ibrahim Dresevic, Bersant Celina dhe Florent Muslija.

Në sulm luajnë Vedat Muriqi, Milot Rashica dhe Elbasan Rashani.

Te Irlanda e Veriut në mbrojtje është John Evans, ndërsa sulmi i është besuar dyshes Josh Magennis dhe Dion Charles.

Skuadra jonë do të tentojë që nga ky takim të largohet me tre pikë, pasi aktualisht ka gjashtë, gjashtë më pak se Greqia që është lider.

Irlanda e Veriut: Farell, Bradley, Lewis, Flanagan, J. Evans, Saville, Davis, C. Evans, McNair, Charles, Magennis.

Kosova: Muric, Hadwrgjonaj, Fazliji, Alitit, Rrudhani, Dresevic, Celina, Muslija, Rashica, Muriqi, Rashani./telegrafi


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI