Futboll

Futbollisti i Kombëtares hyn në semafor të kuq, ky është dënimi

Eros Grezda u transferua me shumë bujte Rangers në verën e kaluar. Por, futbollisti i Kombëtares shqiptare nuk ka pasur shumë minuta në fushën e lojës.

Grezda jo vetëm që nuk ka pasur minuta në fushë, por ka pasur telashe edhe jashtë saj, përcjell albinfo.ch.

Grezda ka dal para gjykatës, sepse në dhjetor të vitit të kaluar është kapur duke kaluar në semafor të kuq.

Mesfushori nga Gjakova ishte i pranishëm në seancën gjyqësore dhe është shpallur fajtor.

Futbollistit iu pezullua patenta për gjashtë muaj, ndërsa u dënua edhe me një gjobë 350 funte.

Grezda është anëtar i rregullt në Kombëtaren shqiptare.