Futboll

Futbollisti kosovar, pranë transferimit te klubi zviceran St. Gallen

Liridon Balaj tani pritet karrierën e tij ta vazhdojë Zvicër, saktësisht te skuadra e njohur, St. Gallen. 

Futbollisti i Besës Pejës, i cili pati një edicion shkëlqyer fundmi, ka mahnitur me paraqitjet e tij fushën e gjelbër. 

Balaj pritet transferohet St. Gallen me ndërmjetësimin e dy menaxherëve shqiptarë, Leonard Berisha dhe Agron Krasniqi. 

Futbollisti i Kosovës U-19 prill këtij viti prova te skuadra e St.Gallen-it nga Zvicra ka lënë të kënaqur drejtuesit e klubit me paraqitjen e tij, përcjell albinfo.ch. 

Ndërsa, tashmë është bërë e ditur se Balaj ka marrëveshje edhe me klubin nga Podujeva, Llapi.