Futboll

Futbollisti shqiptar shënon kundër liderit

Ky ishte goli i dytë këtë sezon për Andi Zeqirin, derisa është vetëm 18-vjeçar dhe shpesh është krahasuar edhe me Xherdan Shaqirin

Andi Zeqiri është një nga talentet më të mëdhenj shqiptar në futbollin zviceran, shkruan albinfo.ch.

Zeqirit i kanë mjaftuar katër minuta lojë për të shënuar ndaj Young Boysit. Ai është inkuadruar në minutën e 69-të, derisa vetëm katër minuta më vonë shënoi golin e vetëm për Laussanen, në humbjen në shtëpi nga lideri me rezultat 1:4. Ky ishte goli i dytë këtë sezon, derisa është vetëm 18-vjeçar dhe shpesh është krahasuar edhe me Xherdan Shaqirin.

Për Lausannen nga fillimi ka luajtur Benjamin Kololli, për është zëvendësuar në pjesën e dytë.

Young Boys është lider me 46 pikë pas 21 javësh, apo pesë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Baseli. Lausanne ndodhet në vendin e tetë me 25 pikë.