Lajme

Gjermania heq Kosovën nga karantina

Gjermania e ka ndryshuar listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë

Mediat gjermane shkruajnë se në përllogaritjen e infektimeve në Gjermani Instituti i shëndetësisë ka njoftuar se ka një ulje të numrit të infektimeve, transmeton albinfo.ch.

Lidhur me këtë, Qeveria gjermane ka njoftuar se ka disa ndryshime lidhur me listen e shteteve me rrëzikshmëri dhe atyre që tashmë u është larguar karantina.

Bahri Cani, gazetar në DW, ka njoftuar se Kosova është largar nga lista e karantinës në Gjermani dhe se udhëtarët e kosovarë nuk janë të detyruar më të mbajnë karantinë.

Po ashtu nga lista janë larguar edhe Maqedonia Veriore, Serbia dhe Mali i Zi.

Për më shumë shikoni viden më poshtë:


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI