Bota

Grabitje e dështuar në Dallas

Ndjekja e një të dyshuari në një lagje të Dallasit, është xhiruar nga kamerat e sigurisë dhe nga një helikopter. 

Në pamjet ajrore u pa një burrë gjysmë i zhveshur, teksa mbante një revole dhe kërcënonte një udhëtare brenda veturës. Pas kërcënimit me armë, ai arrin të futet në automjet dhe e nxjerr gruan jashtë, përcjell albinfo.ch.

Por, pas përplasjes në një shtyllë, ai hidhet në një gardh dhe futet brenda një shtëpie përmes një garazhi të hapur.  Autoritetet e rrethuan banesën, përpara se të vinte një autoambulancë, pasi i dyshuari u lëndua gjatë ndjekjes.  

I dyshuari pritet të akuzohet për grabitje të armatosur.