Futboll

Granit Xhaka, kapiten i Arsenalit

Xhaka është kapiten i Arsenalit në ndeshjen e parë në Premierligë për sezonin 2019/20.

Ai ka startuar në mesfushë së bashku me të riun, Matteo Guendouzi dhe do të mbajë shiritin në krah për aq minuta sa do të jetë në fushë.

Me shiritin në krah, Xhaka shpreson t’i dhurojë fat Arsenalit që të nisë me këmbë të mbarë sezonin e ri, përcjell Albinfo.ch.