Lajme

Arrihet historia: Granit Xhaka barazon Heinz Hermann me 118 ndeshje

Ndeshja ndaj Bjellorusisë ishte e veçantë për kapitenin e Zvicrës, Granit Xhaka

Granit Xhaka në histori të Përfaqësueses së Zvicrës. Mesfushori shqiptar është titullar ndaj Bjellorusisë në sfidën që po zhvillohet, shkruan albinfo.ch.

Tani Xhaka ka barazuar Heinz Hermann me 118 ndeshje për Zvicrën, ndërsa Xherdan Shaqiri ka vetëm një ndeshje më pak të zhvilluar.

Xhaka dhe Hermann kanë më së shumti ndeshje për Natin. Por Xhaka ka mundësi të thyejë këtë rekord në ndeshjen e ardhshme për Zvicrën.

Xhaka ka 118 ndeshje dhe 14 gola, ndërsa ka debutuar në vitin 2011 për Zvicrën.