Lajme

Granit Xhaka nuk pranon ofertën e Interit

Është bërë e ditur se skuadra e Interit është shumë e interesuar për të firmosur me mesfushorin kosovar, Granit Xhaka, por si duket ai nuk pranon ta lërë Anglinë, transmeton albinfo.ch.

Ka spekulimin në media, ku thuhet se “Neurazurët” janë të hapur që ta shkëmbejnë me mesfushorin Christian Eriksen gjatë afatit dimëror.

Nga e gjithë kjo, sipas “Calciomercato”, 28-vjeçari nuk është i interesuar dhe do ta refuzojë këtë ofertë.

Pritet që Xhaka sot të jetë titullar ndaj Leeds Unitedit, meqenëse Partey dhe Elneny mungojnë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI