Maqedonia

Helmohen 10 persona në një dasmë në Strugë

10 persona janë helmuar në një dasmë në Strugë. Mediat në Maqedoni raportojnë se mysafirë, të cilët mbrëmë kanë qenë në një dasmë në një restorant në rajonin e Strugës, kanë kërkuar ndihmë mjekësore.
Arsyeja, sipas tyre, ka qenë torta e cila është blerë, e më pas është sjellë në dasmë.
Nga spitali në Strugë shprehen se kanë pranuar 10 pacientë, ndonëse sipas burimeve të Alsat-it, kjo shifër ka qenë më e madhe, përcjell albinfo.ch.
Sipas drejtorit të spitalit, Muhamet Asani, pacientët janë pranuar me simptome të diarresë dhe vjelljes. Pas kontrollit mjekësor, pacientët janë lëshuar për shërim shtëpiak.