Koronavirusi: çast pas çasti

Hoteli luksoz me ofertë: 14 ditë karantinë për 80 mijë franga zvicerane

Oferta përfshin sauna private, palestra dhe 500 franga teste për virusin

Koronavirusi ka goditur veçanërisht industrinë e hoteleve, me ndalime të turizmit dhe anulime duke lënë bosh hotelet.Por, një hotel zviceran ka vendosur të përfitojë nga një gjë që ka tani – dhoma boshe – në mënyrë që të ofrojë një paketë luksoze të karantinës së koronavirusit, shkruan The Local, përcjell albinfo.ch.

Hoteli “Le Bijou” në Cyrih filloi të martën paketën e tij Covid-19, i cili përfshin të gjitha gjallërimet që do të prisnit nga një hotel i klasit të lartë – si dhe karakteristikat e specializuara të koronavirusit, përfshirë mjekët, infermierët dhe testimin e koronavirusit në dhomë, përcjell tutje albinfo.ch.

Sa do të kushtojë?

Një test koronavirus është në dispozicion për CHF500, ndërsa mund të kontrolloheni nga një infermiere dy herë në ditë për 1,800 CHF.Dëshironi kujdesin rreth orës? Do t’ju rikthejë një 400 CHF të ftohtë në ditë – një çmim të lartë për të paguar paqen e mendjes.

“Insider” raporton se një qëndrim 14-ditor, periudha e rekomanduar e karantinës – do t’ju kushtojë pak se 80,000 franga zvicerane, përcjell tutje albinfo.ch.

Hoteli premton që të gjitha dhomat të dezinfektohen pasi një vizitor të kontrollohet – i cili është me sa duket standard – ndërsa kufizimet në distancimin shoqëror shmangen duke siguruar që dhomat të kenë palestra private dhe sauna.

Foto: Hoteli “Le Bijou” në Facebook