Futboll

Hysaj nuk e pranon stolin, hyn në listën e shitjeve të Napolit

Elseid Hysaj po përgatitet tashmë për largimin e tij fund këtij sezoni, e me shumë gjasë është listën e shitjeve skuadrës Napolit. 

E gjithë kjo, për shkak një prapaskene. 

SipasGazzetta dello Sport”, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare nuk ka pranuar jetë zëvendësues skuadër, ndaj dhe ka ardhur ky vendim për largimin e tij. 

Deri tani, dy janë pista shtrohen për ardhmen e mbrojtësit kuqezi: Roma dhe Interi, ekipe kanë shprehur me kohë dëshirën për pasur shërbimet e shkodranit.