Lajme

I riu shqiptar nga Toronto triumfoi në garën ndërkombëtare ACIG

Një lajm i mirë mbi pjesëmarrjen mjaft të suksesshme në një turne ndërkombëtar të gjimnastit shqiptar nga Toronto Erion Sulemani

Shqiptari Erion Sulemani ka marrë pjesë në një aktivitet ndërkombëtar.  Sulemani jeton në Toronto dhe është bërë pjesë e garës ndërkombëtare të gjimnastikës “Atlantis Crown International Gymnastics” në Bahamas.

Ai ka rezultuar fitues i vendit të parë mes shumë të rinjve pretendentë të kombësive të ndryshme, transmeton albinfo.ch.

Pjesëmarrja e tij ishte mjaft të suksesshme në këtë turne ndërkombëtar të gjimnastit shqiptar nga Toronto, duke mahnitur me paraqitjet e tij. /Albinfo.ch.