Lajme

Ilir Meta e vë në “bast” pozitën e Presidentit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë një konference për shtyp ditën e mërkurë deklaroi se është i gatshëm të largohet nga detyra nëse Edi Rama fiton 71 mandate në mënyrë demokratike në zgjedhjet e 25 prillit.

Kreu i Shtetit gjithashtu kërcënoi kryeministrin që të mos prekë votën e lirë pasi do të ketë pasoja.

“Policia të bëjë detyrën. Do të çoj një listë të personave në kërkim, të mbrojtur nga policia. Shteti i kapur nga mafia të bëjë detyrë. Nuk dua asnjë pikë gjaku dhe loti të derdhet për zgjedhje. Nëse Rama merr 71 mandate në mënyrë demokratike do t’i jap dhe mandatin e presidentit. Ama nëse prek dhe një votë nuk do të gjejë vrimë ku t’i futet”, u shpreh Meta, përcjell Albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI