Lajme

Juristja shqiptare rizgjedhet në Bordin shtetëror të Avokatëve Social-Demokratë në Gjermani

Është bërë e ditur se juristja dhe aktivistja shqiptare, Teuta Abazi, është rizgjedhur në Bordin shtetëror të grupit të punës së Avokatëve Social-Demokratë në Gjermani, transmeton albinfo.ch.

Ajo vazhdon aktivizimet e saj politike dhe punën si vullnetare për shoqërinë civile në vendin ku jeton.

“Faleminderit shumë për besimin që ma keni dhënë dhe urime të gjithë të zgjedhurve. Bashkëpunim të suksesshëm”, citon Teuta.

Per me shume detaje Kliko ketu


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI