Shkurt.ch

Kapet personi që voziste 145km/h, arrestohet dhe i sekuestrohet vetura

Ngjarja ka ndodhur të hënën në mëngjes (09.07.18) në Neuenkirch. Automjeti i shqiptarit ishte një Dodge Challenger (SRT8 / mbi 710 PS).

Policia e Luzernit ka arrestuar një 27 vjeçar nga Kosova, i cili voziste me 145 kilometra në orë në magjistralen ku lejoheshte 80-të, shkruan albinfo.ch. Në njoftimin e policisë thuhet se automjeti i ‘raser’-it është konfiskuar, ngjashëm i është sekuestruar edhe patante e shoferit, ndërsa rasti është marrë për shqyrtim nga Prokuroria e Emmen.

Ngjarja ka ndodhur të hënën në mëngjes (09.07.18) në Neuenkirch. Automjeti i shqiptarit nga Kosova ishte një Dodge Challenger (SRT8 / mbi 710 PS).