Lajme

Katër persona humbën jetën në një aksident trafiku në Austri

Katër persona humbën jetën në një aksident të rëndë trafiku në Austri. Sipas policisë, dy vetura u përplasën me njëra-tjetrën pranë kufirit hungarez.

Sipas informacioneve fillestare, aksidenti ndodhi në orët e vona të pasdites mes Neutal dhe Weppersdorf. Autostrada S31 duhej të mbyllet për disa orë, përcjell albinfo.ch.

Regjistrimi i aksidentit vazhdoi deri në orët e vona të mbrëmjes. Për momentin, nuk ka asnjë informacion të mëtejshëm për identitetin e viktimave.