Lifestyle

Katër shqiptarë në ngjarjen më të madhe të muzikës në Evropë

Përveç Rita Orës dhe Dua Lipës, shqiptarët tjerë të nominuar në MTV EMA Awards, janë edhe Ermal Meta dhe Shkëlzen Kastrati-Xen

MTV Europe Music Awards, sivjet do të udhëhiqet nga këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, ndërsa në këtë ceremoni do të jenë të pranishëm edhe tre shqiptarë të tjerë.

Rita Ora është e nominuar në të njëjtën kategori me bashkëvendësen e saj Dua Lipa “Best Look”, transmeton albinfo.ch. Ndërsa Dua Lipa, është e nominuar edhe në kategorinë “Best New Artist” .

Rita Ora,  Dua Lipa ishin emrat e parë shqiptarë të nominuar në MTV EMA Awards, por pas disa ditësh u publikuan edhe emrat e dy këngëtarëve të tjerë shqiptarë: Ermal Meta dhe Shkëlzen Kastrati-Xen. Meta do ta përfaqësoj Italinë e Xen Zvicrën.

MTV Europe Music Awards sivjet do të zhvillohet në Londër për herë të parë në më shumë se 20 vjet.