Lajme

Keni nevojë për një vaksinë për të udhëtuar? Kushton 60 CHF

Nëse keni nevojë për një vaksinë përforcuese të Covid-it për të udhëtuar – do t’ju duhet të paguani për të.

Javën e kaluar Këshilli Federal përcaktoi se kushdo që ka nevojë për një përforcues për arsye jo mjekësore do të duhet të paguajë për të – dhe kantonet vendosin çmimin.

Gjeneva dhe Vaud kanë vendosur të dyja me 60 CHF, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Disa vende tani po kërkojnë që pasagjerët që vijnë të ritestohen.

Në Gjenevë, spitali universitar pranon termine për vaksinime.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI