Autotech

Këto janë 15 veturat më të shtrenjta në botë

Dita-ditës në tregun e automjeteve shtohen lloje të veturave të ndryshme. Bashkë me cilësitë dhe përparësitë, shtohet edhe çmimi i tyre, shkruan albinfo.ch.

“Bored Articles” ka bërë një përzgjedhje të 15 veturave më të shtrenjta në botë, e çmimi i tyre prek milionat.

Sipas këtij sajti, këto janë veturat më luksoze dhe më të shtrenjta në botë, përcjell albinfo.ch.

Sweptail nga Rolls Royce – 13 milionë dollarë

Koenigsegg CCXR Trevita – 4.8 milionë dollarë

Lamborghini Veneno Roadster – 4.5 milionë dollarë

McLaren P1LM – 3.6 milionë dollarë

Lykan Hypersport – 3.4 milionë dollarë

Bugatti Veyron nga Masonry Vivere – 3.4 milionë dollarë

Aston Martin Valkyrie – 3.2 milionë dollarë

Ferrari Pinifarina Sergio – 3 milionë dollarë

Pagani Huyara BC – 2.8 milionë dollarë

Bugatti Chiron – 2.7 milionë dollarë

Lamborghini Reventon – 2 milionë dollarë

Pagani Zonda Cinque Roadster – 1.85 milionë dollarë

Aston Martin One-77 – 1.85 milionë dollarë

Zenvo ST1 – 1.8 milionë dollarë

Koenigsegg Agera R – 1.6 milionë dollarë,