Sport

KF “Dardania” St. Gallen vazhdon serinë e fitoreve (VIDEO)

Me rezultatet e arritura deri tasni, KF Dardania është kandidati më serioz për të kaluar vitin që vjen ligën e dytë ndërregjionale

Edhe pas ndeshjes së shtatë me radhë në këtë kampionat, F “Dardania” e St. Gallenit ende nuk ka humbur asnjë pikë të vetme. Ajo po e udhëheq në mënyrë sovrane tabelën e Ligës së Tretë (ndërregjionale).

Megjithatë, fitorja e fundit, e arritur kundër FC Appenzell, nuk ishte aq e lehtë. Shënimi vendimtar për fitore u bë në minutën e fundit të ndeshjes. Shënues ishte Diego Cassani, i cili edhe njëherë dëshmoi se loja e tij është e rëndësisë përcaktuese për Dardaninë.

Ekipi mysafir është angazhuar shumë që të grabisë një pikë nga ekipi që mban kreun e tabelës. Në minutën e 22-të, Simon Baumann e solli ekipin e tij në avancim, 0:1.

Por mysafirët i kishin bërë llogaritë pa Cassani-n, i cili vetëm tre minuta më vonë shënoi golin e tij të parë, duke barazuar rezultatin 1:1.
Ka qenë sërish Casanni i cili e ka sjellë KF Dardaninë në udhëheqje, 2:1, me golin që shënoi në minutën e 53-të të ndeshjes.

Por mysafirët nuk u dorëzuan dhe në minutën 73 barazuan rezultatin përmes shënuesit Joseph Peterer.

Megjithatë, Cassani nuk lejoi befasi. Ai në minutën e tretë të vazhdimit të lojës ka shënuar golin e tij të tretë dhe i ka siguruar Dardanisë një fitore të vështirë.
Me rezultatet e arritura deri tasni, KF Dardania është kandidati më serioz për të kaluar vitin që vjen ligën e dytë ndërregjionale.