Futboll

Kjo është lista e futbollistëve të Kosovës

Kosova e ka publikuar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 ndaj Anglisë dhe Çekisë, shkruan albinfo.ch.

Ndeshjen me Çekinë do ta zhvillojë me 14 nëntor, në Plezen të Çekisë.

Më 17 nëntor Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të kësaj kampanje kualifikuese ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe më poshtë e gjeni listën e lojtarëve të Kosovës, shkruan albinfo.ch.