Lajme

Koleksioni i ri i disenjatores kosovare, merr vëmendje deri në Hollywood

Magjia e fustaneve të disenjatores Lena Berisha po merr vëmendje të madhe jo vetëm në Kosovë por edhe në Hollywood.

Arti i saj ka arritur deri te modelet e njohura nga Libani, e madje edhe te Bebe Rexha, e cila me kreacione të disenajtores kosovare u prezantua në mbrëmjen e “City Of Hope” që u mbajt në Santa Monica të Los Angelesit, ku e gjithë vëmendja e mediave botërore ra mbi Beben.

Arritjet e këtij niveli dhe interesimi i vazhdueshëm për artin e saj po e nxisin disenjatoren që të sjellë koleksione të reja shumë më shpesh.

Por, koleksioni i fundit është një tjetër vulë e suksesit për Berishën.

Të shkrira në trupin e modeles nga Shqipëria, Oriola Marashi, dizajnet e koleksionit më të ri të Lenës kanë marrë vëmendje të madhe, shkruan kultplus, përcjell albinfo.ch.