Futboll

Konfirmohet sa do të mungojë Xhaka

Pas rikthimit në fushë, Granit Xhaka ka marrë një lajm aspak të mirë

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, u rikthye në fushë pas problemeve me tifozët e Arsenalit, duke harruar episode të së shkuarës.

Megjithatë, Xhaka u lëndua në ndeshjen e fundit dhe u detyrua të largohet nga fusha e gjelbër pa përfunduar ndeshja, përcjell albinfo.ch.

Ai pësoi një lëndim në kokë dhe sipas mediave angleze do të mungojë ndaj Standard Lieges në Ligën e Evropës dhe ndaj Manchester Cityt që zhvillohet në fundjavë.

Nga ana tjetër, mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, do të mungojë gjithashtu në ndeshjen e nesërme.