Kosova

Korriku regjistrohet si muaji më i nxehtë që nga 1854-a në Kosovë  

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi lër media ka bërë të ditur se java që vjen do të rikthejë të ncehtit në Kosovë me temperatura që pritet të arrijnë deri në 36 gradë Celcius.

Sipas njoftimit, korriku i këtij viti po mbyllet si muaji më i nxehtë nga vitet e tjera, që nga 1854-a.

E hëna paralajmërohet të jetë me diell dhe me vranësira që përcjellën me reshje shiu. Maksimalet do të arrijnë 24-28 gradë, ndërkaq ato minimale 12-15 gradë Celcius