Sporti

Kosova U17, në grup të vështirë për Evropianin

Kombëtarja e Kosovës U17 në futboll, e cila kaloi rundin parakualifikues, i ka mësuar kundërshtarët për rrethin tjetër që ndryshe njihet si “Elit Round”.

Kosova bën pjesën në grupin e pestë kualifikues, së bashku me Spanjën, Greqinë dhe Ukrainën. Të tria këto shtete nuk e njohin Republikën e Kosovës dhe turneu do të zhvillohet pikërisht në Spanjë nga 20 deri më 26 mars 2019, shkruan albinfo.ch

E njëjta grupmoshë i ka mësuar edhe kundërshtarët për kualifikimet e Evropianit 2019/2020, ku bën pjesë në grupin e 12-së, së bashku me Holandën, Uellsin dhe Slloveninë.  Ndërkaq, Kosova U19 është në grupin e pestë kualifikues, ku përballë do ta ketë Rusinë, Poloninë dhe Uellsin.