Integrimi

Kosovare Asllani: Kosova vend i vogël, por njerëz të fuqishëm

"Vend i vogël, por njerëz të fuqishëm?”, ka shkruar Asllani në instagram

Për suksesin e femrave kosovare ka folur edhe një futbolliste që po ashtu është nga Kosova.  Kosovare Asllani pas takimit që ka pasur në Munich me këngëtaren me famë botërore Rita Ora me të cilën shkëmbyn fanelat ka folur për suksesin që kanë pasur kohët e fundit  tresha Era Istrefi, Dua Lipa e Rita Ora.

 

“Kalova shumë mirë mbrëmë në Munich dhe Rita absolutisht e ka ndez koncertin e saj. Duhet të them se Kosova po prezantohet mirë përmes muzikës dhe futbollit. @ritaora është ambasadore e @weplaystrong. @dualipa këndon sonte në finalen e @championsleague dhe @strefie këndon këngën zyrtare në “Kupën Botërore”. Vend i vogël, por njerëz të fuqishëm?”, ka shkruar Asllani në instagram.