Futboll

Kosovare Asllani pas fitores ndaj Anglisë: Ia dolëm!

Futbollistja Kosovare Asllani ka fituar medalje të bronztë në Kupën e Botës, përcjell albinfo.ch.

Në ndeshjen mes Anglisë dhe Suedisë, në Kupën e Botës për Vajza, Asllani shënoi golin e parë për Suedinë.

Gjithsej, ekipi i Kosovarës ka shënuar dy gola, me ç’rast ka siguruar fitoren ndaj Anglisë.

Pas ndeshjes, Asllani ka shpërndarë disa fotografi në Instagram, me mbishkrimin “We did it”.

View this post on Instagram

WE DID IT😭🇸🇪🥉 #FIFAWWC

A post shared by Kosovare Asllani (@asllani9) on

Po ashtu, në postimet e tjera, ajo ka vendosur edhe flamurin e Kosovës përkrah atij të Suedisë.

View this post on Instagram

🇸🇪🇽🇰💛💙

A post shared by Kosovare Asllani (@asllani9) on