Lajme

“Kosovare Asllani, syri i stuhisë së futbollit”, cilësohet nga mediat suedeze

Futbollistja kosovare Asllani është një tjetër sportiste shqiptare, e cila merr pjesë në Lojërat Olimpike të Tokios, transmeton albinfo.ch.

Ajo garon me kombëtaren e futbollit të femrave të Suedisë dhe të gjithë sportdashësit janë duke pritur të shohin talentin shqiptar në fushën e blertë.

“Kosovare Asllani, syri i stuhisë së futbollit”, e kanë cilësuar mediat suedeze sulmuesen shqiptare, transmeton tutje albinfo.ch.

Ata shpresojnë që me lojën dhe golat e saj, Asllani do t’i ndihmojë të prekin finalet e këtij kompeticioni.