Kosova

Kosovë: Në 24 orët e fundit, asnjë i vdekur nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka dhënë lajmin e mirë se brenda 24 orëve nuk pati asnjë vdekje si pasojë e COVID-19.

Zemaj ka falënderuar punonjësit e Institutit për përkushtimin e madh që nga 13 marsi, kur edhe u shfaq rasti i parë, si dhe për kujdesin e shërbimet e ofruara për qytetarët në luftimin e pandemisë, transmeton Indeksonline.

Zemaj tash se kontributi i IKSHPK-së është i jashtëzakonshëm.

Postimi i plotë:

Kosova edhe sot po shënon zero raste të vdekjeve të pacientëve të infektuar me Covid 19.

Falënderoj punonjësit e palodhshëm të Institutit, për përkushtimin e madh nga 13 marsi kur u shfaq rasti i parë me Covid-19 si dhe për kujdesin dhe shërbimet e ofruara për qytetarët dhe për luftimin e pandemisë.

Kontributi i IKShPK është i jashtëzakonshëm.

Po ashtu falënderoj përzemërsisht edhe qytetarët të cilët po bashkëpunojn me ne, në këtë rrugëtim.

Të nderuar qytetarë,
Edhe ju ftoj që edhe më tej të jeni bashkëpunuesit tonë, sepse vetëm të bashkuar, mund të arrijmë aty ku dëshirojmë, ta largojmë pandeminë!

Bashkë mund t’ia dalim!

Vendose maskën!
Mbaje higjienën!
Ruaje distancën!