Kosova

Kosovë: Vetura godet për vdekje një këmbësore

Në një aksident të ndodhur sonte rreth orës 20:00 në Prishtinë, ka mbetur e vdekur një grua, e cila u godit nga një automjet.

Policia e Kosovës njofton se D.G. (femër) 56 vjeçe, nuk ka arritë të përballojë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe e njëjta ka vdekur.

“Lidhur me këtë rast hetuesit policorë të Njësitit të trafikut kanë nisur një hetim, ndërkohë që është arrestuar ngasësi i automjetit”, thuhet në njoftim.