Koronavirusi: çast pas çasti

Kryeministri britanik largohet nga kujdesi intensiv, por mbetet i shtrirë në spital

Kryeminsitri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është larguar nga kujdesi intensiv pas tre netësh të kaluara aty, por ai përsëri do të vazhdoj trajtimin e tij në spitalin e Londrës deri në shërimin e tij nga koronavirusi.

Zyrtarët nga Downing Street thonë se ‘ai është shumë më mirë’ dhe janë optimist që kryeministri britanik do ta kaloj me sukes këtë sfidë, shkruan BBC.

Duhet theksuar se Britania po kalon një periudhë të vështirë në betejën me koronavirusin, deri më tani janë 65,077 raste të infektuar me koronavirus dhe 7.978 persona kanë vdekur, përcjell Albinfo.ch.