Muzikë

Kush është këngëtari i radhës që e konfirmoi pjesëmarrjen në ‘alba Festival’?

Data 4 dhe 5 shtator shënon për herë të dytë muzikën shqip në Zvicër. “Alba Fetival“, i cili do të sjellë në stadiumin Hardturm në Cyrih disa nga yjet më të mëdhenj të skenës muzikore të Kosovës dhe Shqipërisë, së fundmi ka konfirmuar pjesëmarrjen edhe të një këngëtari tjetër.

Mozzik, është këngëtari i radhës nga Kosova, i cili do të performojë në skenën e Alba Festival, në Cyrih të Zvicrës, shkruan albinfo.ch.

Këngëtari e ka konfirmuar këtë edhe vetë, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”. Edhe vëllai i këngtarit në fjaë, Getinjo, ka konfirmuar po ashtu pjesëmarrjen në AlbaFestival.

Ndër të tjerë, Ermal Fejzullahu, Dhurata Dora, Kida, Mc Kresha, Lyrical Son, Elvana Gjata, Ledri, Noizy e shumë emra të tjerë eminentë të estradës shqiptare, ditë më parë kanë njoftuar se do të jenë pjesë e këtij festivali.

Ndryshe, me mbi 20,000 vizitorë, ‘alba Festival’ është festivali më i madh nën qiell të hapur, me yje ndërkombëtarë nga hip-hopi i Kosovës dhe Shqipërisë. E për këtë vit, ashtu siç ju ka njoftuar albinfo.ch, hyrja në festival do të lejohet vetëm me një Certifikatë Covid të vlefshme.

 

https://www.instagram.com/p/CTKhVngj8te/

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI