Futboll

Ky është super klubi francez që po kërkon Muriqin

Vedat Muriqi ka ofertë nga klubi francez

Ylli kosovarë i Kosovës, Vedat Muriqi, po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce, duke kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante.

Në lojën e fundit, Muriqi ka treguar dhe njëherë tjetër se është në formë të shkëlqyer, pasi shënoi një dopietë në takimin e fundit të Fenerbahce.

Performanca e tij  nuk kanë kaluar pa u vënë re nga skuadrat më të njohura në Europë.

Monaco duket se është skuadra më e fundit e interesuar për shërbimet e Muriqit, e cila po kërkon një sulmues shtatlartë, që të komplimentojë lojën e Ben Yedder.

Vedat Muriqin është piketuar nga trajneri Leonardo Jardim, si objektivi kryesor për merkaton e janarit, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI