Lajme

Ky shtet po e mund koronavirusin, vetëm 24 raste aktive

Zelanda e Re, vetëm 24 raste aktive

Duhet theksuar se në muajin e kaluar Zelanda e Re kishte zero raste aktive me Covid-19. Ndërkohë muaji korrik shënoi një ngritje mesatare të rasteve mes 1 dhe 2 raste infektime në ditë. Tani ky shtet numron vetëm 24 raste aktive gjithsej me koronavirus, shkruan albinfo.ch.

Siç njoftoi Departamenti i Shëndetit në Zelandën e Re, në 24 orët e fundit kishte vetëm 2 raste infektimi me virus. Që nga fillimi i pandemisë, ky shtet numron total 1,569 infektime. Nga numri i të infektuarve, 1,523 janë shëruar plotësisht. Nga ana tjetër, numri i viktimave është  22 persona. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI