Lifestyle

Kylie Jenner, sërish miliarderja më e re në botë

Kylie Jenner mbetet miliarderja më e vogël në planet që e ka bërë vetë pasurinë

Kylie Jenner për të dytin vit radhazi është shpallur miliarderja më e vogël në botë që ka krijuar vetë pasurinë.

Kështu është bërë të ditur në renditjen më të re nga revista e njohur, Forbes, përcjell albinfo.ch.

22 vjeçarja në vitin 2019 ia kaloi Marc Zuckerberg të Facebook, si miliarderja më e re në botë.

Mark ishte 23 vjeç kur u fut në listën e miliarderëve në vitin 2005.

Kylie u fut për herë të parë në listën e miliarderëve në mars të vitit të kaluar. Ndërsa në nëntor të vitit të kaluar ajo i shiti 51% të markës së saj të kozmetikës Kylie Cosmetics për 600 milionë dollarë markës Coty Inc.

Marrëveshja u mbyll në janar dhe kjo do të thotë se biznesi i saj vlerësohet të jetë 1.2 miliardë dollarë. Ajo zotëron vetëm 49% të aksioneve.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI