Lajme

Lanë fëmijën në aeroport, arrestohen prindërit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në aeroportin Ben-Gurion në Tel Aviv të Izraelit. Një çift është vënë në pranga pasi kanë lënë fëmijën e tyre në aeroport, pasi kishin refuzuar t’i prisnin atij një biletë për fluturimin.

Prindërit, të dy me pasaporta belge, u arrestuan teksa po shkonin te kontrolli i pasaportave. Stafi i aeroportit kishte vënë re se çfarë kishte ndodhur dhe njoftoi menjëherë policinë, e cila arrestoi çiftin, transmeton cnn, përcjell albinfo.ch.

“Nuk kemi parë kurrë diçka të tillë. Nuk mund ta besonin atë që po shihnim”, u shpreh një prej anëtarëve të stafit të aeroportit. Autoritetet e aeroportit të Izraelit kanë thënë se çifti mbërriti me vonesë në Terminal. Ata nxituan për të kaluar kontrollin e pasaportave dhe e lanë fëmijën e tyre në karrocë.