Lajme

Luana Bajrami, fituese e dy çmimeve në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Stokholm

Suedi: Aktorja dhe regjisorja shqiptare, fitoi dy çmime në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit

Mësohet se aktorja dhe regjisorja shqiptare, Luana Bajrami, fitoi dy çmime në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Stokholm, transmeton albinfo.ch.

Ajo është vetëm 20-vjeçare dhe u vlerësua në Festivalin e Filmit në Stokholm me dy çmime, për debutimin më të mirë dhe për skenarin më të mirë.

Luana Bajrami - Luana Bajrami Photos - Zimbio

Vlen të theksohet se filmi i saj energjik quhet “Luaneshat e kodrës” dhe mori shumë vëmendje kohë më parë edhe në Festivalin e Filmit në Kanë.

Bajrami ka filluar të merret me film qysh në moshën dhjetëvjeçare dhe ka luajtur në “Portreti i një gruaje në zjarr”.

Ndërkohë, filmi ”Luaneshat e Kodrës” është një bashkëprodhim i Kosovës me Francën, transmeton tutje albinfo.ch.

Në rolet kryesore luajnë Flaka Latifi, Uratë Shabani, Era Balaj, Andi Bajgora dhe Luana Bajrami. Ky film bën fjalë për rebelimin e tri vajzave të reja, të cilat po mendonin se ëndërrat dhe ambiciet e tyre po mbyteshin. Në këtë synim s’arrin kush t’i ndalojë, prandaj mendojnë se ka ardhur koha për ta ngritur zërin. /Albinfo.ch

Luana Bajrami - Luana Bajrami Photos - Zimbio