Futboll

Mallorca fiton pikët e plota falë golit të Muriqit

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi, ka shënuar në minutën e 92-të në ndeshjen që u zhvillua sonte mes Mallorca-s dhe Rayo Vallecanos.

Me golin e Muriqit, Mallorca ka arritur t’i marrë pikët e plota. Ekipi ka kaluar në epërsi me golin e Sanchezit, në minutën e 48-të, teksa rezultati u barazua nga Garcia, në minutën e 76-të, transmetonn albinfo.ch.

Ndryshe ky ishte goli i parë i Muriqit që nga muaji nëntor, kur pësoi lëndimin sa ishte me Kombëtaren e Kosovës.

Me këtë fitore, Mallorca ngjitet në vendin e 15-të me 23 pikë të grumbulluara.