Futboll

Malta shpreson në rezultat pozitiv ndaj Kosovës

Agius ka thënë se ‘krahët janë dobësia më e madhe e Kosovës dhe aty do të tentojnë t’i sulmojnë për t’u larguar së paku me një pikë nga Prishtina. Malta është e fundit në tabelë, me vetëm një pikë, derisa Kosova i prin grupit me 4 pikë, në Ligën e Kombeve.

 

Kombëtarja e Maltës, kundërshtarja e Kosovës në Ligën e Kombeve, ka arritur në Prishtinë, para ndeshjes që do të mbahet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri”. Futbollistët e Maltës, në mëngjesin e së mërkurës ishin të lirë, para stërvitjes në mbrëmje, dhe këtë periudhë ata e kanë shfrytëzuar duke shëtitur në sheshin “Nënë Tereza” dhe “Skënderbeu”.

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius, beson se kombëtarja e tij mund ta befasojë Kosovën, që në këtë takim llogaritet favorite. Agius ka thënë se ‘krahët janë dobësia më e madhe e Kosovës dhe aty do të tentojnë t’i sulmojnë për t’u larguar së paku me një pikë nga Prishtina. Malta është e fundit në tabelë, me vetëm një pikë, derisa Kosova i prin grupit me 4 pikë, në Ligën e Kombeve.