Futboll

Maqedonia fton 8 lojëtarë shqiptarë për ‘Euro 2024’

Një listë me 8 oojatarë shqiptarë janë synim i Mawedonisë së Veriut për ti ftuar në kombëtare në kuadër të kualifikimeve për ‘Euro 2024’.

Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Egzon Bejtullai, Enis Bardhi, Arijan Ademi, Agon Elezi, Sefer Emini dhe Valon Ethemi janë të ftuarit e përzgjedhësit të Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski.

Kjo kombëtare ndeshjen e radhës e luan më 16 qershor luan ndaj Ukrainës në Shkup, kurse pas tri ditësh ndaj Anglisë në “Old Trafford”.