Kosova

Marigona Qerkezi do të debutojë në teatrin e St.Gallenit

Marigona Qerkezi ka një krijimtari të pasur artistike si soprano e shquar, ka shkelur shumë skena anembanë botës dhe vazhdon të marrë role të mëdha në shumë evente artistike, shkruan albinfo.ch.

Me zërin e saj të fuqishëm dhe me paraqitjet dinjitoze artistike ajo është fituese e shumë çmimeve të rëndësishme.

Ajo së fundmi ka bërë të ditur se do të debutojë në në teatrin e St.Gallen, në Zvicër.

“Jam shumë e emocionuar që do të kthehem nesër në Teatrin St. Gallen për të performuar si Elvira ime e dashur në “Ernani” të Verdit”. Mezi pres ta sjell edhe një herë në jetë këtë personazh magjepsës”, shkruan ajo.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "Konzert und Theater St.Gallen Elvira in Ernani G.Verdi 19.04.2024/19:30 19.04 19:30"