Sport

Mavraj kërkon largimin nga Hamburgu

Në Gjermani raportohet se qendërmbrojtësi mund të transferohet te skuadra arabe Al-Ettifaq

Mërgim Mavraj do të largohet këtë verë nga Hamburgu por nuk dihet ende cila do të jetë skuadra e tij e re. Në Gjermani raportohet se qendërmbrojtësi mund të transferohet te skuadra arabe Al-Ettifaq.

31-vjeçari mund të përmbyllë marrëveshjen me arabët brenda pak ditësh. Mavraj, që nga muaji mars, nuk luan me ekipin e parë të Hamburgut dhe është stërvitur me të rinjtë e kësaj skuadre. Mbrojtësi ka kërkuar shkëputjen e kontratës me klubin gjerman, e cila është e vlefshme deri më 2019 dhe në Arabinë Saudite pritet të transferohet si lojtar i lirë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI

 Profili i kompanisë

  • Adresa: Zentralstrasse 150 8212 Neuhausen am Rheinfall
  • Aktiviteti: Sprinkleranlagen, brandschutz, montagearbeiten.
  • Tel: +41 52 670 19 13