Sporti

Mavraj: Nëse dëshironi të doni atdheun, atëherë shkoni në të huajin

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj është i njohur për mesazhet e forta e tij në rrjetet sociale.

Mavraj edhe kësaj radhe ka goditur, duke thënë se nëse dëshironi që të doni vendin tuaj, atëherë duhet të shkoni në mërgim.

“Në qoftë se dëshironi ta njihni dhe ta doni atdheun tuaj, shkoni në të huajin. Krenar edhe që jemi shumë të çuditshëm”, ka shkruar mbrojtësi i Kombëtares shqiptare në rrjetet sociale.

Ai është grumbulluar për ndeshjen që kuqezinjtë do ta zhvillojnë ndaj Turqisë, të hënën në Antalia.