Futboll

Media gjermane: Mavraj drejt Turqisë ose Emirateve?

Tifozët dhe skuadra e Hamburger SV akoma nuk mund ta kapërdijnë rënien nga kategoria e Bundesligës gjermane. Trajneri Christian Titz ka paralajmëruar ndryshime drastike, ku disa lojtarë mund ta lëshojnë klubin.

Por çfarë do ndodhë me shqiptarin Mërgim Mavraj?

Mergim Mavraj, sëbashku me Papadopolous vlenin nga 2017 si shtyllat e skuadrës, megjithatë nuk gjetën suksesin dhe fjalët e përbashkëta me trajnerin Titz. Tash për tash nuk ka treg për Mavraj, megjithatë një vit tjetër në skuadrën e dytë të klubit nuk do i ndihmonte asnjërës palë. Sipas mediave gjermane si “fussball.news” mbi tavolinë është edhe prishja e kontratës mes HSV dhe Mavraj. Kështu do lehtësohej transferimi i tij drejt Turqisë ose Emiratave të Bashkuara Arabe, përcjell albinfo.ch.