Lajme

Mediat austriake shkruajnë për programerin kosovar e kompaninë e tij të re

Programeri kosovar, Leutrim Berisha, ka shënuar një tjetër hap në karrierën e tij.

Ai tashmë ka hapur një kompani të re,në bashkëpunim me Emrush Krasniqin, të quajtur “BugSearchers”, e cila është një platformë që ua mundëson kompanive dhe hakerëve të bashkëpunojnë mes vete, shkruan indeksonline, përcjell albinfo.ch

 

E për suksesin e tij, ka shkruar edhe e përditshmja austriake 10min.at, ky portal ka treguar për suksesin e dy shqiptarëve dhe ka treguar formën si funksionon platforma.

Pra, kompanitë për ta siguruar anën e tyre teknologjike, siç janë ëebfaqet në Internet, përmes “BugSearchers” mund të lidhen me hakerët të cilët do të punojnë në sigurinë e faqeve të tyre, duke bërë kështu që të paguhen për punën që bëjnë.

“BugSearchers” është në gjuhën angleze, me qëllimin që të jetë e kuptueshme edhe nga kompanitë tjera jashtë Kosovës, që do t’ua besojnë hakerëve shqiptarë sigurinë e faqeve të tyre.

Çmimet e shërbimeve do të jenë shumë të volitshme për kompanitë.

Të dashur miq,Sot desha t’ua prezantoj një projekt të ri që jam t’u e punu tash e sa kohë. “BugSearchers” është një…

Publiée par Leutrim Berisha sur Vendredi 18 octobre 2019