Futboll

Mustafi – mbrojtësi më i mirë i Premier Ligës

Mbrojtësit kanë pasur detyrë të vështirë sivjet në Premier Ligë.

Pavarësisht garës së vështirë me shumë supersulmues, mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka dalë në top-dhjetë të Premier Ligës, sipas listës së “Whoscored”, transmeton Albinfo.ch.

Mustafi në sezonin e ri ka pasur 18 paraqitje për Arsenalin, ndërsa ka shënuar 2 herë.

Pas Mustafit në këtë listë janë James Tarkowski, Nacho Monreal, Kurt Zouma, Nicolas Otamendi, Marcos Alonso, Jan Vertonghen, Cesar Azpilicueta, James Tomkins dhe Shane Duffy.

Kjo është një sukses për mbrojtësin shqiptar, i cili në verën e vitit 2016 ishte transferuar nga Valencia për rreth 40 milionë euro.