Muzikë

Ndërron jetë Tina Turner

Ylli amerikan i zhanrit të Rock’n Roll’-it Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Lajmi është bërë i fitur në faqen e saj në Facebook.

“Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Tina Turner. Me muzikën e saj dhe pasionin e saj të pakufishëm për jetën, ajo magjepsi miliona fansa në mbarë botën dhe frymëzoi yjet e së nesërmes. Sot i themi lamtumirë një shoqeje të dashur që na lë të gjithëve veprën e saj më të madhe: muzikën e saj. Gjithë dhembshuria jonë e përzemërt shkon për familjen e saj. Tina, do të na mungosh shumë”, thuhet në njoftim.